БУДИМПЕШТА И ВИЕНА

Термини: МАРТ 04.03.-08.03.2022

                АПРИЛ 22.04.-26.04.2022

                МАЈ 20.05.-24.05.2022

 

1 ден СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА

Состанок на групата на паркингот спроти хотелот ”ВИП” во 16:30 часот. Поаѓање за Будимпешта во 17:00 ч. Се патува преку граничниот премин Табановце и Србија. Ноќно возење со попатни одмори.
2 ден БУДИМПЕШТА
 
Пристигнување во Будимпешта во претпладневните часови. По пристигнување во Будимпешта, програмата ведаш ја започнуваме со панорамски разглед на градот: Пешта - стариот стадион Ференц Пушка-преименуван во Народен стадион, Споменикот на Милениумот ( плоштадот на Хероите),Операта, улиците Андраши, Ракочи, Ваци... Парламентот, црквата Св.Стефан, мостовите на Дунав, Будим - Цитаделата, Кралската палата, црквата на кралот Матејас, Рибарската тврдина... Сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта, факултативно крстарење по Дунав, во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.
3 ден БУДИМПЕШТА – ВИЕНА – БУДИМПЕШТА
 
Појадок. Слободен ден за индивидулани активности , или можност за факултативна посета на Виена со Панорамски разглед на новиот дел на Виена, Хундертвасер музејот, Рингштрасе, кралската палата Белведере, Палатата Хофбург, Парламентот, Градското Собрание, Ратхаус, катедралата Фотиф, Универзитетот, Марија Терезија плац, Виенската Опера, Бургтеатар, Музејскиот кварт.....Слободно време. На заминување од Виена кратка посета за фотографирање на дворецот Шенбрун. Враќање во Будимешта во вечерните часови. . Ноќевање.
4 ден БУДИМПЕШТА - СКОПЈЕ
 
 
   
Појадок. Напуштање на хотелот. Слободно време за индивидуални активности и шопинг. Околу 15:00 часот поаѓање за Македонија. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.
 
ЦЕНА: 6.000,00 денари 
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

·                                 Крстарење со брод по Дунав 15 евра

·                                 Посета на Виена 30 евра (минимум 30 патници)

·                                 Влезници за музеите и културно - историските споменици

·                                 Патничко - здравствено осигурување 300 денари

  

НАПОМЕНИ:

·                                 Доплата за 1/1 соба  2.500 денари

·                                 Деца од 0-5,99 години плаќаат 3.100 денари (без кревет), деца од 6-11,99 години плаќаат 4.350 денари (дополнително легло). Попустите за деца важат само при сместување со две возрасни лица

·                                 За реализација на аранжманот е потребен минимум од 40 патници

·                                 За овој аранжман важат Општите услови за патување на TA Виста турс

·                                 Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

·                                 За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 7 дена пред поаѓање

·                                 Пасошот треба да важи минимум 3 месеци од завршувањето на патувањето        

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.
Локација на GoogleMap .