КАПАДОКИЈА СО 3 НОЌЕВАЊА

ЦЕНА :
Количина  

СКОПЈЕ- ИСТАНБУЛ- СОЛЕНО ЕЗЕРО- КАПАДОКИЈА)-АНКАРА -СКОПЈЕ

 20.05.-26.05.2021

 

20.05. Прв ден. СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ

Состанок 15.30 часот на паркинг спроти САЕМ- хотел ВИП. Заминување на групата во 16:00 часот. Ноќно возење преку Бугарија со попатни застанувања -паузи.

21.05. Втор ден. ИСТАНБУЛ Пристигнување на групата во раните утрински часови. Панорамско разгледување на градот со локален туристички водич,крстарење со брод по Босфор (факултативно), каде ја имате единствената можност да ги видите палатите изградени од двете страни на Босфорот Попладнето сместување во хотел. Слободно време за факултативни и индивидуални прошетки и шопинг. Ноќевање.

22.05. Трети  ден. ИСТАНБУЛ - КАПАДОКИЈА

Појадокот,по појадокот посета на Долма Бахче сарајот, Топ Капи палатата, Аја Софија, Сината џамија...,. Попладнето шопинг во еден од шопинг центрите. Вечерта заминување на групата кон Кападокија. Ноќно возење.

23.05. Четврти ден. КАПАДОКИЈА

Во утринските часови пристигнување во Шерефлихочхисар. Разглед на солените езера и пауза за појадок. По паузата патот го продолжуваме кон Кападокија. Пристигнување во Кападокија во пладневните часови. Сместување во хотел. Попладнето посета на подземниот град Деринкују и областа Зелве. Вечера. Ноќевање.

24.05. Петти  ден. КАПАДОКИЈА

Во раните утрински часови летање со балон. Потоа посета на Ѓореме, Аванос, Дервент, Угруп, долина на гулабите............. Ноќевање.

25.05. Шести  ден. КАПАДОКИЈА – АНКАРА – ИСТАНБУЛ - СКОПЈЕ

Појадок. По појадокот упатување на групата кон Истанбул. Попатно панорамски посета на Анкара. Пристигнување во Истанбул во вечерните часови. Пауза за вечера. По паузата упатување на групата кон Македонија.

26.05. Седми ден. СКОПЈЕ

Пристигнување во Македонија во утринските часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 8.990,00 денари (149еур)                                  

 

????ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 8.990,00 денари (145еур)

????Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

 • Превоз на наведената релација со туристички автобус СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ –СОЛЕНО ЕЗЕРО - МУСТАФА ПАША(КАПАДОКИЈА)-АНКАРА-ИСТАНБУЛ-СКОПЈЕ
  ???? Две ноќевања со појадок во хотел со 5 *** во Кападокија
  ???? Едно ноќевање со појадок во хотел со 3 *** во Истанбул
  ????Лиценциран туристички водич за време на целото патување,
  ???? Локален туристички водич во Кападокија и Истанбул
  ???? Организација на аранжманот и придружник на патувањето
  ????Во цената не се вклучени следните услуги:

♦️Посета на Музејот на отворено-Ѓореме во Кападокија – 10 евра
♦️Посета на Тврдината Учхисар – 5 евра , Посета на Долината Зелве – 5 евра
♦️Турска вечер во Кападокија со богата музичка програма -30евра
♦️Ексклузивна можност за летање со балон над Кападокија 45 минути околу 130 евра.

♦️Крстарење со брод по Босфор – 20 евра
♦️Долмабахче - 20 евра
♦️Топ капи - 20 евра.
♦️Патничко осигурување 250,00 ден.

 

 

 

НАПОМЕНА:

За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници,

            ЗА  СЕКОЈ ФАКУЛТАТИВЕН  ИЗЛЕТ-ПОСЕТА НА ЗНАМЕНИТОСТИ ПОТРЕБНО Е МИНИМУМ .....20 лица-уплати за реализација.

ПАТУВАЊЕТО ЌЕ БИДЕ СПОРЕД НАЈВИСОКИ ЗДРАВСТВЕНИ СТАНДАРДИ, ХОТЕЛИТЕ ВО КОИ ШТО ЌЕ БИДЕМЕ СМЕТЕНИ ПОСЕДУВААТ СЕРТИФИКАТИ ЗА РАБОТА ВО COVID УСЛОВИ

 

НАПОМЕНА:
- Патниците се должни самите да внимаваат на валидноста на нивните пасоши. За влез во Турција, пасошот треба да важи минимум 6 месеци од денот на враќање, во спротивно можно е патникот да не биде пуштен на територијата на Република Турција. Агенцијата не сноси одговорност доколку настане проблем на самата гранница и не е во обврска да рефундира средства од аранжманот, ниту да обезбедува повратен превоз до Македонија.

- Агенцијата го прави распоредот на седење, земајќи ги во предвид постарите лица,                      семејствата со мали деца, трудници, како и периодот на уплатата. Ако патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 10 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)

- Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.
Локација на GoogleMap .