Хотел SUNDAY 3*

ЦЕНА :
Количина  

Хотелот е  на самата плажа во Кушадаси .Располага со  соби со балкони и тераса со поглед на море. Се наоѓа во близина на центарот на градот .Собите во хотелот се модерни и вклучуваат климатизација, LCD телевизор со сателитски канали и Lig TV ,како и балкони со поглед на плажата Лејдис. Гостите можат да уживаат во локалната кујна од ресторанот, кој служи регионални и интернационални јадења подготвени со свежи сезонски состојки. Хотелот има и бар, каде што гостите можат да уживаат во широк спектар на коктели.

 

Месеци

Термини

Цена   HB

Јуни

02.06-10.06

305

 

09.06-17.06

305

 

16.06-24.06

305

 

23.06-01.07

305

Јули

30.06-08.07

325

 

07.07-15.07

325

 

14.07-22.07

325

 

21.07-29.07

325

 

28.07-05.08

325

Август

04.08-12.08

325

 

11.08-19.08

325

 

18.08-26.08

325

 

25.08-02.09

325

Септември

01.09-09.09

305

 

08.09-16.09

305

 

15.09-23.09

305

 

22.09-30.09

305

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карактеристики на хотелот :                                                      Собите располагаат со :

 • 24 ч. Рецепција                                                                         * Клима
 • Базен                                                                                        * Сопствена бања
 • Базен за деца                                                                            * Телефон , Фен
 • Ресторан, Лоби бар                                                                   *  ТВ,  Wi – Fi
 • Сеф на рецепција, лифт                                                            * Балкон
 • Wi – Fi интернет   

 

 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1 евро=62 денари;
 • Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со појадок и превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Кушадаси-Скопје;
 • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30% , целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање.;
 • Туристичката агенција го одредува местото и часот на поаѓање;
 • Кај автобуските  аранжмани предвидени се попатни паузи за одмор на секои 3 до 4 часа возење. Паузите се реализираат на бензиски пумпи и попатни постојки, во зависност од условите на пат и капцитети со кои располагаат истите;
 • Check in и check out (времето за влегување и напуштање на собите) е определено според правилата на сместувачкиот објект;
Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.
Локација на GoogleMap .