Хотел TECIMEN 2*

Хотел TECIMEN 2 ** се наоѓа на 500 метри од море, во централниот дел на градот. Сите соби располагаат со ТВ, балкон, клима. На гостите на располагање им се нуди и сеф на рецепција. Во склоп на хотелот се наога и ресторан, бар и мал базен. На гостите им е овозможено и користење на Wi-Fi.

Месеци

Термини

Цена

Јуни

02.06-10.06

143

09.06-17.06

143

 

16.06-24.06

143

 

23.06-01.07

143

 

 

 

Јули

30.06-08.07

164

 

07.07-15.07

164

 

14.07-22.07

164

 

21.07-29.07

164

 

28.07-05.08

164

 

 

 

Август

04.08-12.08

164

 

11.08-19.08

164

 

18.08-26.08

164

 

25.08-02.09

164

 

 

 

Септември

01.09-09.09

143

 

08.09-16.09

143

 

15.09-23.09

143

 

22.09-30.09

143

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карактеристики на хотелот :                                    Собите располагаат со :

 • 24 ч. Рецепција                                                       * Клима
 • Базен                                                                      * Сопствена бања
 • Wi – Fi интернет                                                      * Фен
 • Бар на базенот                                                        * Телефон 
 • Ресторан                                                                 * ТВ
 • Снек бар                                                                 * Балкон 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Во цената се вклучени 7  ноќевања со појадок и превоз со високотуристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје .
 • Дете од 0-5,99 г. (плаќа само превоз – 60 ЕУР ) , второ дете 20% попуст.
 • Дете од 6-11,99 г. 20 % попуст.

Климата е вклучена во цената од 01.07 – 31.08.2015

Поаѓањето за Кушадаси е еден ден пред терминот даден во табелата во 10 ч.

 

 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Тимот на Виста Турс Ви посакува пријатен одмор.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1 евро=62 денари;
 • Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со појадок и превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Кушадаси-Скопје;
 • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30% , целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање.;
 • Туристичката агенција го одредува местото и часот на поаѓање;
 • Кај автобуските  аранжмани предвидени се попатни паузи за одмор на секои 3 до 4 часа возење. Паузите се реализираат на бензиски пумпи и попатни постојки, во зависност од условите на пат и капцитети со кои располагаат истите;
 • Check in и check out (времето за влегување и напуштање на собите) е определено според правилата на сместувачкиот објект;
Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.
Локација на GoogleMap .