Хотел ROXX ROYAL 4*

Хотелот е на 5 минути оддалечен од плажата, на 1 км. оддалечен од познатата  плажата Sahil Beach,и на само 20 мин. од клубот Jade Beach.

Хотелот поседува надворешен базен,ресторан,билјард,пинг-понг...Во близина на хотелот се наоѓа Марината Кушадаси,како и големата чаршија,и многубројни барови и ресторани.Најблискиот аеродром се наоѓа во Измир на 50 км. оддалеченост.

Месеци

Термини           HB

Цена

Јуни

02.06-10.06

179 €  - PROMO BB  129€

 

09.06-17.06

179 €  - PROMO BB  129€

 

16.06-24.06

227 €

 

23.06-01.07

227 €

Јули

30.06-08.07

283 €

 

07.07-15.07

283 €

 

14.07-22.07

283 €

 

21.07-29.07

283 €

 

28.07-05.08

283 €

Август

04.08-12.08

283 €

 

11.08-19.08

283 €

 

18.08-26.08

283 €

 

25.08-02.09

283 €

Септември

01.09-09.09

227 €

 

08.09-16.09

227 €

 

15.09-23.09

227 €

 

22.09-30.09

227 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Во цената се вклучени 7  ноќевања со појадок и вечера (полупансион) и превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје .
 • Дете од 0-5,99 г. (плаќа само превоз – 60 ЕУР ) , второ дете 20% попуст.
 • Дете од 6-11,99 г. 20 % попуст.

 Климата е вклучена во цената . Поаѓањето за Кушадаси е еден ден пред терминот даден во табелата во 10 ч.

 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Тимот на Виста Турс Ви посакува пријатен одмор.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1 евро=62 денари;
 • Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со појадок и превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Кушадаси-Скопје;
 • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30% , целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање.;
 • Туристичката агенција го одредува местото и часот на поаѓање;
 • Кај автобуските  аранжмани предвидени се попатни паузи за одмор на секои 3 до 4 часа возење. Паузите се реализираат на бензиски пумпи и попатни постојки, во зависност од условите на пат и капцитети со кои располагаат истите;
 • Check in и check out (времето за влегување и напуштање на собите) е определено според правилата на сместувачкиот објект;
Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.
Локација на GoogleMap .