Хотел ОZKA 3*

Хотелот Оzка 3* е лоциран на околу 500 м. од центарот на градот и на околу 300 м. од градската плажа. Хотелот располагасовкупно  62 соби. 

http://www.hotelozka.com/ 

Хотелот се наоѓа близу до некои знаменитости на Кушадаси,како што се Bluege Travel - Ephesus Day Tours (0,5 милји) и замокот Кушадаси (1,3 mi).Собите во хотелот се климатизирани,во сите соби има WI-FI, ТВ. Лоби бар - Снек бар покрај базенот Појадок се служи покрај базенот или во сала за појадок на покривот (доколку времето дозволува) Лоби - ТВ соба - Сала за состаноци. Ако сакате италијански ресторани, хотелот Ozka е погодно лоциран во близина на ресторанот Bottarga, Komsu Cafe & Restaurant и Sokak Bistro Cafe.

 

Карактеристики на хотелот :                                                   Собите располагаат со :

 • 24 ч. Рецепција                                                                  *Клима
 • Базен                                                                                 *Сопствена бања
 • Базен за деца                                                                     *Телефон , Фен
 • Ресторан, Лоби бар                                                            *ТВ,  Wi – Fi 
 • Сеф на рецепција, лифт                                                      *Балкон
 • Wi – Fi интернет  

Месеци

Термини

Цена

Јуни

02.06-10.06

157 €

09.06-17.06

157 €

 

16.06-24.06

157 €

 

23.06-01.07

157 €

 

 

 

Јули

30.06-08.07

171 €

 

07.07-15.07

171 €

 

14.07-22.07

171 €

 

21.07-29.07

171 €

 

28.07-05.08

171 €

 

 

 

Август

04.08-12.08

171 €

 

11.08-19.08

171 €

 

18.08-26.08

171 €

 

25.08-02.09

171 €

 

 

 

Септември

01.09-09.09

157 €

 

08.09-16.09

157 €

 

15.09-23.09

157 €

 

22.09-30.09

157 €

 

Климата е вклучена во цената од 01.07 – 31.08.2022  Поаѓањето за Кушадаси е еден ден пред терминот даден во табелата во 10 ч.

 • Во цената се вклучени 7  ноќевања со појадок и превоз со високотуристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје .
 • Дете од 0-5,99 г. (плаќа само превоз – 60 ЕУР ) , второ дете 20% попуст.
 • Дете од 6-11,99 г. 20 % попуст.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Тимот на Виста Турс Ви посакува пријатен одмор.

 

 

 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1 евро=62 денари;
 • Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 10 ноќевања со појадок и превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Кушадаси-Скопје;
 • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30% , целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање.;
 • Туристичката агенција го одредува местото и часот на поаѓање;
 • Кај автобуските  аранжмани предвидени се попатни паузи за одмор на секои 3 до 4 часа возење. Паузите се реализираат на бензиски пумпи и попатни постојки, во зависност од условите на пат и капцитети со кои располагаат истите;
 • Check in и check out (времето за влегување и напуштање на собите) е определено според правилата на сместувачкиот објект;
Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.
Локација на GoogleMap .