Хотел MELIKE 3*

Хотелот е на  1 минута пешачење од плажа. Собите поседуваат  балкони со поглед на Медитеранот, Хотел Мелике се наоѓа на само 50 метри од плажата Лејдис во Кушадаси. Неговиот ресторан има тераса заштитена од ветер со панорамски поглед на морето. Хотелот нуди надворешен базен, вклучувајќи и детски базен. За забава, хотелот на гостите им нуди  маса за пинг-понг. Сите соби се со WI-FI, како и климатизација,ТВ ,сопствени купатила ,фен за коса. На терасата на покривот на ресторанот се служи појадок и вечера, додека во вечерните часови во лоби барот се нудат музика во живо и фолклорни програми..

Месеци

Термини

Цена

Јуни

02.06-10.06

192€

09.06-17.06

192 €

 

16.06-24.06

220 €

 

23.06-01.07

220 €

 

 

 

Јули

30.06-08.07

220 €

 

07.07-15.07

255 €

 

14.07-22.07

255 €

 

21.07-29.07

255 €

 

28.07-05.08

255 €

 

 

 

Август

04.08-12.08

255 €

 

11.08-19.08

255 €

 

18.08-26.08

255 €

 

25.08-02.09

255 €

 

 

 

Септември

01.09-09.09

220 €

 

08.09-16.09

220 €

 

15.09-23.09

220 €

 

22.09-30.09

220 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карактеристики на хотелот :                                          Собите располагаат со :

 • 24 ч. Рецепција                                                        * Клима
 • Лоби бар                                                                  * Сопствена бањња 
 • Базен                                                                       * Сеф 
 • Градина                                                                   * Телефон
 • Ресторан                                                                  * ТВ 
 • Снек бар                                                                   *Балкон 
 • Wi – Fi интернет
 • Менувачница

 

 • Во цената се вклучени 7  ноќевања со појадок и вечера (полупансион) и превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје .
 • Дете од 0-5,99 г. (плаќа само превоз – 60 ЕУР ) , второ дете 20% попуст.
 • Дете од 6-11,99 г. 20 % попуст

 Климата е вклучена во цената . Поаѓањето за Кушадаси е еден ден пред терминот даден во табелата во 10 ч.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Тимот на Виста Турс Ви посакува пријатен одмор.

 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1 евро=62 денари;
 • Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со појадок и превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Кушадаси-Скопје;
 • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30% , целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање.;
 • Туристичката агенција го одредува местото и часот на поаѓање;
 • Кај автобуските  аранжмани предвидени се попатни паузи за одмор на секои 3 до 4 часа возење. Паузите се реализираат на бензиски пумпи и попатни постојки, во зависност од условите на пат и капцитети со кои располагаат истите;
 • Check in и check out (времето за влегување и напуштање на собите) е определено според правилата на сместувачкиот објект;
Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.
Локација на GoogleMap .